• Є мільйони спор цвілі, котрі живуть у наших килимах, наших шпалерах, їжі і навіть у повітрі
  • Цвілі (грибкам) потрібно лише три речі, щоб процвітати: тепло, волога і присутність спір
  • Мікроскопист Денис Кункель захопив барвисті зображення спор, які ми не можемо побачити неозброєним оком
  • Ми детально проведемо вас по кожному з них - і покажемо вам, де ви можете знайти їх в вашому домі

Це те, про що ми не хочемо навіть подумати - мільйони спор цвілі, які ростуть у наших килимах, наших шпалерах, наших стінах і подлозі, в нашій їжі, і навіть у повітрі.

Для тих, хто цікавиться мікроскопічними організмами, які ховаються в наших будинках, ось пильний погляд.

Ці барвисті діаграми виглядають як твори мистецтва. Фактично ці зображення являються реальними сканами життя багатьох організмів, що живуть навколо нас.

Серія кольорових сканувань електронної мікрофотографії (SEM) дозволяють ближче поглянути на багатьох різних типів, таких як грибів Aspergillus Flavus, які знаходяться в приміщенні на зволожених килимах і та будівельних матеріалах.

Інші форми, що знаходяться під пильним наглядом, включають в себе гистони Stachybotrys Chartarum, часто відомі як токсична форма або "чорна цвіль". Токсини, що виробляються цим грибом, пригнічують імунну систему і отруюють організм при вдиханні.

Цвіль росте в закритому приміщенні, та коли її спори попадають на вологе середовище, це середовище стимулює її зростання. Вона продуктує алергени, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини, приводячи до насморку, поркасныння очей, напади астми і шкірні висипання при вдиханні або дотику.

В цій статті ми проводимо вас через кожен вид - і розповідаємо вам, де ви можете їх знайти. Поїхали...

Прихована цвіль в будинку

Наскільки чистий ваш будинок? Цвілі потрібно лише три речі, щоб процвітати: тепло, волога і присутність спір. Мікроскопист Денис Кункель захопив барвисті скани (фото) спір які ми не можемо побачити неозброєним оком


Рослини

Спори грибка, як правило, прикріплюються до листя, де вони здатні прорости і розвиватися, швидко поширюється на інші частини рослини і сусідні рослини.

Як всередині, так і на зовні, рослини дуже сприйнятливі до інфекцій, особливо в теплих, вологих місцях. У більшості випадків цвіль не вб'є цілком рослину, але це може послабити її і знизити ріст рослинності, а також поширитися на інші рослини.

Збільшення циркуляції повітря навколо рослин може допомогти запобігти появи спор плісняви від захоплення, в той час як натуральні побутові продукти можуть вбити цвіль і допомогти запобігти її поширенню.

Alternaria alternata

Було зареєстровано колоній Alternaria alternata, що викликає плями і інші хвороби на більш ніж 380 домашніх рослин. Це опортуністичний патоген на численних рослинах, викликають листові плями, гниття і розмиви на багатьох частинах рослин. Ця форма характеризується темною пігментацією через меланіну, який поглинає шкідливе УФ-випромінювання.

Він також може викликати інфекції верхніх дихальних шляхів і астми у людей з порушеним імунітетом. Це найпоширеніший вид ізольованих від людської інфекції.

Gibberella fujikuroi

Gibberella fujikuroi є найбільш широко відомий вид грибків, також вона часто завдає шкоди таким рослинам, як рису, цукровим рослинам, просо, ячменю і кукурузи.

У всіх заражених рослин, подібні симптоми були виявлені, хоча рис був найбільшою мірою вивчений. Самий вірний симптом - високий, худий зовнішній вигляд рослини. Це є результатом хвороби Гібереліни, або гормонів росту.

Кронштейнові гриби

Гриб-трутовик - називаються так тому, що вони виникають як окремі плодові тіла (гриби) схемою, відомою як кронштейн. Вони, як правило, охоплюють стовбур дерева в ізольованих чи об'єднаних горизонтальними рядами. Гливи є прикладом їстівного гриба, але і фігури інших видів варіюються від тонких до товстих паперових, деревних і великих.

Alternaria alternata

Alternaria alternata - це гриб, зазвичай виділяється з рослин, грунту, продуктів харчування та приміщень. Ця форма характеризується темною пігментацією через меланіну, який поглинає шкідливе УФ-випромінювання.

Gibberella fujikuroi

Gibberella fujikuroi є найпоширенішим рослинним збудником та збудником поверхневих та системних інфекцій у людей.

Кронштейнові гриби

Кронштейнові гриби називаються так, тому що вони зустрічаються як окремі плодові тіла (гриби) у шаблоні, відомі як кронштейни. Вони, як правило, покривають стовбур дерева в окремих або прикрепленних горизонтальних рядках.


КИЛИМИ

Килимове покриття - це область будинку, яка може бути піддана високому ризику зростання цвілі. Щоб рости, цвіль потребує вологи, кисню, джерела їжі і поверхні. Спори цвілі зазвичай зустрічаються природним чином в повітрі.

Якщо спори потрапляють у мокрі місця або вологі місця всередині приміщення, що містить пил для їх харчування, незабаром слідує зростання цвілі. Ковролін на стіні і підлозі, а також ковдри, килими, можуть забезпечити достатню площу для цвілі, якщо умови для них є правильними.

Особливо високий ризик зростання цвілі - килимове покриття, розташоване нижче рівня землі, в підвалах, у мокрому килимі, підвищеному вологості приміщенні та не докінця висохлій доріжці на будь-який період часу.

Aspergillus flavus

Aspergillus flavus - це широко розповсюджений сапрофіт (організм, що живе на мертвій речовині), що зустрічається в грунті, насінні, плодах та розпадаючої рослинності. Також в приміщеннях на вологих килимах та будівельних матеріалах.

Це один з видів Aspergillus, який викликає аспергільоз, зазвичай в теплих регіонах. Аспергільоз - це респіраторна легенева інфекція у людей з ослабленими легенями або з імунодефіцитом (особливо хворих на СНІД).

Aureobasidium pullulans

Aureobasidium pullulans також виростає у вигляді дріжджової форми при певних екологічних умовах. Aureobasidium - це загальна внутрішня форма, яка росте у вологих місцях. Це відбувається в приміщеннях у дуже вологих місцях та у постійній мокроті, наприклад в фільтрах кондиціонерів чи фільтрових очищувачів повітря, або після повені.

Спори цвілі потрапляють в повітря тільки шляхом механічного руйнування забруднених матеріалів або аспірації забрудненої води. Високі рівні вмісту цього гриба в повітрі пов'язані з алергічними скаргами, ймовірно, через респіраторного роздратування, опосередкованого компонентами клітинної стінки.

Memnoniella echinata

Memnoniella echinata - це гриб, що зустрічається в ґрунті вазонів та рослинних сміттях. Це суха спора, яка легко переноситься вітром і зустрічається на багатьох поверхнях в будь-якому приміщенні.

Aspergillus flavus

Aspergillus flavus - це широко поширені сапрофіти, виявлені в ґрунті, насінні, фруктах та розпадаючій рослинності. Також в приміщеннях на воді пошкоджені килими та будівельні матеріали.

Aureobasidium pullulans

Aureobasidium pullulans - це форма, яка може виростати у вигляді дріжджів у певних умовах навколишнього середовища, але частіше зустрічається в приміщеннях і росте у вологих місцях.

Memnoniella echinata

Memnoniella echinata (Мемнонілла) - це гриб, виявлений у грунті та рослинному смітті. Це суха спора, яка легко переноситься вітром і зустрічається на багатьох поверхнях.


Шпалери

Для цвілі потрібні тільки три речі: джерело їжі, вологість і наявність спор. Це роблять шпалери - де щодня вологість поєднується з папером і клеєм, на якому цвіль любить розмножуватися - ми можемо її бачити як чорні плями під шпалерами і навіть зовні.

Scopulariopsis brevicaulis

Scopulariopsis brevicaulis зустрічається в усьому світі як сапротрофами в грунті, звичайний агент біодеформаціі, нерегулярний патоген рослин і випадковий агент інфекції нігтів людини. У 1890 році він був виявлений у вологих умовах для отримання значної кількості хімічних речовин, зазвичай зустрічаються на критих шпалерах, які потім вивільняються в повітря.

Scopulariopsis brevicaulis

Scopulariopsis brevicaulis зустрічається в усьому світі як сапротрофами в грунті, звичайний агент біодеградації, нерегулярний патоген рослин і випадковий агент інфекції нігтів людини.


Побутова пил

Спори цвілі в'їдаються в пил і також можуть рости в сіні, соломи або зерні. Вдихання цих спор може порушити нормальне функціонування легенів, в той момент коли кисень надходить і вуглекислий газ покидає кров.

Aspergillus niger

Aspergillus niger є поширеними сапрофітними цвілі, які ростуть у побутовому пилу, грунті і в рослинних речовинах при їх розкладанні, включаючи застарілі продукти харчування. Деякі види викликають безліч захворювань у людей, включаючи отомікоз, хронічний грибовий ріст проходу в вухах і алергічний аспергільоз, гіперчутливу реакцію (хвороба легенів), викликану повторним вдиханням спор Aspergillus.

Aspergillus niger

Aspergillus niger - це вид цвілы, котра росте в побутового пилу, грунті і рослин які рокладаються, включаючи застійну їжу. Деякі види викликають безліч захворювань у людей.


Повітрянний басейн приміщення

Форми грибків можуть процвітати практично в будь-якому місці, практично на будь-якій поверхні, в кондиціонерах, зволожувачах, в фільтрових очисників повітря і в грунті кімнатних рослин. Їх можна побачити у вигляді плям або смуг, спори цвілі містять алерген, і як тільки вони потрапляють в повітряне середовище приміщень, тут і починаються негативні симптоми для людини і тварин. На жаль, цвіль іноді буває важко виявити і ідентифікувати. Деякі іонізатори і озонатори повітря зазвичай роблять "трюк" позбавляючи від цвілі ваші кімнати.

Cladosporium

Cladosporium - це рід, який є найбільш поширеною формою в повітрі. Знайдений в повітроводах, ситем кондицыонування, HVAC системах в житлових будинках і коммерціних будівель. Це алергенна цвіль, яка виробляє більше 10 різних типів антигенів.

Оскільки спори легко переносяться по повітрю, вони є загальною причиною респіраторних проблем і можуть викликати мікози і зовнішню астму. Cladosporium також може бути пов'язаний з псуванням замороженого м'яса.

Cladosporium

Cladosporium - це рід, який є найбільш поширеною формою в повітрі. Знайдений в повітрі або в повітроводах, часто зустрічається в багатоповерхових житлових будинках і комерційних будівель.


Тварини

Відомо, що чорна цвіль спричиняє проблеми у сільськогосподарських тварин, але лише впродовж останнього десятиліття рівень поінформованості людей зросла і на здоров'я в наших домашніх улюбленців.

Цей гриб процвітає у вологій соломі. Тварини, що лежать на зараженій соломі, можуть страждати від ряду симптомів і синдромів, від раптової смерті коней до діареї у великої рогатої худоби і неконтрольованого тремтіння у свиней. Але чорна цвіль в будинках також може серйозно вплинути на домашніх тварин.

Epicoccum nigrum

Epicoccum nigrum зазвичай зустрічається в повітрі, грунті та продуктах відходів. Він також зустрічається в деяких тварин та текстильних виробів. Це рослинний збудник та збудник плям рослинного листя. Нещодавно було виявлено, що Epicoccum nigrum є алергеном, а також має протигрибкові та антибактеріальні властивості.

Epicoccum nigrum

Epicoccum nigrum зазвичай зустрічається в повітрі, грунті та гниючих продуктах. Нещодавно було виявлено, що він є алергеном, і, як вважають, він володіє протигрибковими та антибактеріальними властивостями.


Людина

Цвіль потребує вологого середовища для зростання, людська шкіра забезпечує ідеальне живильне середовище.

Syncephalastrum Racemosum

Syncephalastrum racemosum (Синцефаластрум рацемоз) викликає людські патогени. Це може викликати захворювання нігтів (особливо в пошкоджених місцях) поряд з іншими захворюваннями людини, такими як зігомікоз, шкірні інфекції та отомікоз.

Рід Syncephalastrum зазвичай ізольовані від грунту і гною, особливо в тропічних і субтропічних районах.

Candida albicans

Candida albicans - це дріжджоподібних грибів, зазвичай зустрічається на шкірі людини, в верхніх дихальних шляхах і жіночому статевому шляху.

Дріжджі виробляють гіфи (пасма) і псевдогіфи. Псевдогіфи можуть призводити до утворення дріжджових клітин апікальних або бічним брунькуванням. Цей гриб може викликати кандидоз, який включає молочницю (інфекцію рота і піхви) і вульво-вагініт.

Syncephalastrum Racemosum. Синцефаластрум рацемоз

Syncephalastrum Racemosum (Синцефаластрум рацемоз) може викликати захворювання нігтів (особливо у пошкоджених нігтях) і зазвичай виділяється з фекалій грунту та тварин, особливо в тропічних і субтропічних районах.

Candida albicans

Candida albicans - це дріжджоподібний гриб, який зазвичай зустрічається на шкірі людини, у верхніх дихальних шляхах та жіночих статевих шляхах.


Продукти харчування

Спори цвілі лежать бездіяльними майже на всіх поверхнях. Однак, коли вони приземляються на поверхню з необхідним середовищем, вони починають проростати і виробляти більше форми спор. Їжа є ідеальною основою для цвілі, оскільки вона за своєю природою є високою поживною речовиною.

Навіть свіжі продукти містять спори цвілі. Вони не стають видимими до тих пір, поки їжа не стане трохи старше, і спори цвілі мають шанс прорости. Як тільки вони проростуть, цвіль почне з'являтися. У цей момент їжа настільки сповнена спорами цвілі, що її не можна безпечно їсти.

Aspergillus Flavus

Aspergillus flavus, знайдений в рослинах, овочах, також може заражати збережені продукти (зокрема, вуглеводи). Відомо, що A. flavus також є алергенним, і його присутність пов'язана з астмою.

Stachybotrys chartarum hyphae

Stachybotrys chartarum hyphae часто називають токсичною формою (чорна цвіль). Цей гриб може продукувати тріхотеценовий микотоксин - сатратоксін H - який є отруйним при вдиханні. Токсини присутні в грибкових спорах.

Токсини, що продукуються цим грибом, придушують імунну систему, яка впливає на лімфоїдну тканину і кістковий мозок. Спори будуть швидко вмирати після їх звільнення, але мертві спори цієї плісняви все ще залишаються алергенними і токсигенними.

Podosphaera Fusca

Podosphaera fusca - це грибок, який є фітопатогеном. Це може викликати борошнисту росу в динях і гарбузах. Форми можуть викликати алергічні реакції і викликати серйозні пошкодження рослин.

Aspergillus flavus

Aspergillus flavus, широко поширений сапрофіт, виявлений в грунті, насінні, плодах і рослинності яка розкладається. Токсини можуть забруднювати зберігаючі продукти (особливо вуглеводи).

Stachybotrys chartarum hyphae

Stachybotrys chartarum hyphae (Стахиботріс діафрагові гіфи) часто називають токсичною формою (чорна цвіль). Цей гриб може продукувати тріхотеценовий микотоксин - сатратоксін Н - який є отруйним при вдиханні.

Podosphaera fusca

Podosphaera fusca - це грибок, який є фітопатогенів і може викликати борошнисту росу в динях і гарбузах. Форми можуть викликати алергічні реакції і викликати серйозні пошкодження рослин.


Так як же вберегтися від цих різновидів плісняви і не тільки її?

Компанія Віта-Екс пропонує революційні технології з очищення повітря і поверхонь від вірусів, бактерій, цвілі і інших патогенів.

Технологія ActivePure являеться єдиним рішенням проблем з якістю повітря в приміщенні, а також забезпечення екологічної безпеки внутрішнього середовища.

Наші системи очищення повітря істотно скорочують наявність запахів, видимого диму в повітрі, а також мікробний склад в повітрі і на поверхні. Прилади використовують технологію біполярної голчастої та дистанційної іонізації, а також технологію ActivePure® (RCI), яка складається із спеціальної широкоспектральної UVX лампи та каталітичної матриці, завдяки яким відбувається процес фотооксидації.

Опубліковані наукові дослідження проводилися компанією Vollara і activTek за підтримки професора Др. Джеймса Марсдена, в Канзаському Університеті. Результати досліджень підтверджують, що технологія ActivePure® значно зменшує наявність мікроорганізмів на зовнішніх поверхнях і в повітрі. Наша продукція не призначена для застосування в медичних установах з метою діагностики і лікування захворювань.

Технологія ActivePure