Забруднення повітря викликає вроджені дефекти: у 83% вагітних жінок, які зазнали впливу смогу і диму, будуть діти з передчасною народжуваністю і низькою масою тіла, заявили дослідники

Дослідники NYU піддали мишей на різних етапах вагітності забруднення повітря

Більшість, які зазнали впливу в першому триместрі (83%), мали передчасних дітей

Згідно з новими дослідженнями, вагітні жінки, які зазнали впливу забруднення повітря в першому триместрі, частіше народжують передчасно або мають дитину зі зниженою вагою.

Вчені з Нью-Йоркського Університету виявили це у піддослідних мишей на різних стадіях вагітності при забрудненні повітря.

Переважна більшість з тих, хто був інфікований забрудненням в першому триместрі (83%), мали недоношених дітей.

Експерти наполягають на тому, що дослідження додає впевненість в тому, що майбутні матері повинні уникати сильно забруднених районів або встановлювати системи очищення повітря в свої будинки для захисту своєї майбутньої дитини.

Професор Джудіт Зеліков з Медичної школи Нью-Йоркського Універсітета сказав: «Ці висновки можуть призвести до того, що лікарі повинні радити жінкам уникати великих забруднень або використовувати системи очищення повітря, особливо на ранніх стадіях вагітності".

«З достроковим народженням і низькою вагою при народженні, які мають такі серйозні наслідки для здоров'я, потреба в подальших дослідженнях в цій області більше, ніж будь-коли».

У дослідженні розглянуті ефекти забруднення дрібнозернистим повітрям, що складається з частинок менше однієї десятої частки дюйма або PM2,5.

Ці невидимі частинки пилу або диму, глибоко вдихувані в легені, на ранніх етапах вагітності були пов'язані з ризиком розвитку астми і хвороб серця.

Передчасні пологи і низька вага при народженні також підвищують ризик проблем із зором і слухом, проблем з навчанням і навіть смерті.

Дослідження виявило в піддослідних мишей на різних стадіях вагітності до рівнів PM2,5, порівнянних з рівнями, виявленими в сильно забруднених міських умовах.

Він виявив, що вплив забруднення повітря протягом еквівалента першого або другого триместру у людей було пов'язано з більш негативними результатами пологів, ніж з подальшим впливом на вагітність.

Провідний автор доктор Джейсон Блум сказав: «Це перше дослідження цієї проблеми у мишей додає до зростаючої кількості доказів того, що інгаляція твердих частинок від імплантації в другому триместрі вагітності потенційно небезпечна».

Попередні дослідження пов'язують високий рівень впливу твердих частинок з низькою вагою при народженні, але обговорювався час впливу на материнство на вагу при народженні.

Нові результати показали, що вплив на перших двох триместрах має найбільший.

У дослідженні вагітних мишей випадковим чином відносили до однієї з двох груп, одна піддавалася впливу очищеного повітря, а друга - до концентрованої РМ2.5.

Миші, які зазнали впливу частинок, також були випадковим чином призначені для експерименту протягом одного з чотирьох періодів гестації, призначених для відображення етапів людської вагітності.
Перший період: становив від 0,5 дня до 5,5 днів;
Другий період: з 6,5 днів до 14,5 днів;
Третій період: з 14,5 до 16,5 днів;
І четвертий період: з 0,5 дня до 16,5 днів.

Дослідники вимірювали як тривалість вагітності, так і вагу при народженні потомства, щоб визначити вплив концентрації дрібнодисперсних частинок розміром РМ2,5 протягом періодів часу.

Результати виявили, що вплив забруднення повітря протягом першого періоду призводило до передчасного народженню близько 83 відсотків піддослідних мишей.

Так само вплив РМ 2,5 від зачаття до кінця другого триместру - 1, 2 і 3 - привело до зниження ваги при народженні на 11,4% для 50% виводків.

Вплив протягом першого і другого триместру також супроводжувалося зменшенням довжини тіла, зменшенням маси плаценти і зменшенням аногенітального відстані, що може відображати ненормальні рівні гормонів.

Дослідження було опубліковане в журналі Environmental Health Perspectives.

Створити природне середовище приміщень з нами дуже просто!

Ми вирішимо всі питання екологічної безпеки вашого приміщення. Годі чекати! Зателефонуйте нам +38 (099) 713-29-79.

Також, ви можете замовити зворотний зв'язок натиснувши на кнопку нижче: