Іонні зубні щітки все ще витають на периферії стоматології, і тому дуже багато людей навіть не знають, що вони існують. Насправді, одна моя пацієнтка розповіла мені про них після того, як я прокоментувала, наскільки чистими і вільними від зубного нальоту були її зуби. Я маю на увазі, насправді, я ніколи не бачила нічого подібного, як стоматолог-гігієніст.

Мене настільки вразило побачене, що я замовила іонну зубну щітку, як тільки повернулася додому того вечора. З тих пір я особисто відчувала дивовижні результати, і всі, кому я рекомендувала, повернулися до мене з сяючими похвалами про те, як почуваються гладкі та чисті зуби.

Насправді, якщо ви використовуєте іонну зубну щітку вночі перед сном, ви зранку помітите щось досить чудотворне: гладкі, ковзаючі, чисті зуби! І лише уявіть, що б ви могли зробити для здоров'я та гігієни ротової порожнини, якщо б вранці використовували іонну зубну щітку.

Коли справа доходить до цього, я не знаю, чому іонні зубні щітки не рекомендуються в кожному стоматологічному кабінеті. Результати очевидні вже після першого використання. Люди відразу розуміють, що їхні зуби залишаються гладкими і чистими протягом усього дня, і приголомшені тим, як довго іонний ефект зберігається протягом усього дня.

Що таке іонна зубна щітка?

Іонна зубна щітка - це зубна щітка, яка має іонний заряд. Іон - це просто атом або молекула, що несе чистий позитивний чи негативний заряд (+/-).

Ручка містить невелику вбудовану титанову батарею, яка з'єднана з титановим стрижнем, який проходить по всій довжині зубної щітки. У верхній частині рукоятки тонка металева стрічка або пластина охоплює її по колу. Використовуючи іонну зубну щітку, ви спочатку змочуєте пальці водою. Волога у ваших пальцях контактує з тонкою металевою стрічкою, яка обмотується навколо верхньої частини ручки зубної щітки. Це створює замкнутий контур. Під час чищення зубів щітка звільняє іонний заряд. Потім цей заряд передається зубам, що допомагає відштовхувати зубний наліт з поверхні зуба, крім нейтралізації кислоти. Протилежний заряд на щетині притягує бактерії зубного нальоту подалі від ротової порожнини і з неї.

Kate Parker
Використання іонної зубної щітки на ніч перед сном залишає гладкі, слизькі і чисті зуби вранці.

Kate Parker
Коли ви чистите зуби, щетинки на щітці переносять іонний заряд на поверхню зуба.
Kate Parker
Все в організмі працює через взаємодію іонів

Наука за іонними зубними щітками

Якщо ви коли-небудь відвідували базовий курс біології, ви швидко зрозумієте, що все в організмі працює через взаємодію іонів (один з найяскравіших прикладів-натрієво-калієвий насос.) Ці ж іонізовано заряджені взаємодії відбуваються і в роті, і складають основу багатьох профілактичних стоматологічних методик, використовуваних сьогодні.

Поверхня зуба несе чистий негативний заряд, в той час як бактерії зубного нальоту несуть чистий позитивний заряд. Протилежні (-) заряди притягують, а позитивні (+) - відштовхують. Тому, якщо б ви могли тимчасово змінити заряд на поверхні зуба, бляшка відштовхувалася б, а не притягувалася до зубів. Ось тут-то і з'являється іонна зубна щітка.

 • Протилежні заряди притягують, в той час як подібні заряди відштовхують
 • Зуби несуть чистий негативний заряд
 • Бактерії зубного нальоту несуть чистий позитивний заряд
 • Іонна зубна щітка випускає потік позитивних іонів
 • Поверхня зуба змінює полярність з негативною на позитивну
 • Щетина, слина і тертя викликають чистий негативний заряд до щетини
 • Зуби тепер несуть тимчасовий позитивний заряд, в той час як щетина зубної щітки витягує бактерії зубного нальоту з порожнини рота
 • Позитивно заряджені плями видаляються з зубів
 • Кислоти в роті нейтралізуються

Коли щетина потрапляє у вологу ротову порожнину, з титанової батареї/стрижня виділяється потік позитивно заряджених іонів. Ці позитивні іони «розпадаються» і відштовхують позитивно заряджений наліт, який прикріпився до зубів. Крім того, поверхня зуба тимчасово змінює полярність з негативної на позитивну, додатково відштовхуючи біоплівку нальоту. Поєднання переміщення щетини через слину і по зубах створює чистий негативний заряд щетини. Фактично це «намагнічує» наліт до щетини, тим самим дуже ефективно виштовхуючи наліт із поверхні зуба та з ротової порожнини. В якості побічного бонусу позитивно заряджені плями видаляються із зубів, а кислоти, що утворюються пероральними бактеріями, нейтралізуються.


Наскільки ефективні іонні зубні щітки?

Об'єктивні дослідження вказують на позитивну кореляцію між іонними зубними щітками і видаленням зубного нальоту з зубів і порожнини рота. Суб'єктивні дані, отримані від моїх пацієнтів, членів моєї сім'ї і навіть від мене самого, свідчать про величезний позитивний вплив іонних зубних щіток на порожнину рота. Перший раз, коли ви використовуєте його, ви помітите, що ваші зуби залишаються слизькими-чистими протягом 24 годин, навіть без чищення після їжі протягом усього наступного дня. Коли ваші зуби відчувають, що ви тільки що очистили їх від стоматолога, це означає, що зубний наліт і частинки їжі більше не прилипають до ваших зубів.

Kate Parker
Коли ваші зуби відчувають, що ви їх щойно очистили у стоматолога,
це означає, що наліт і частинки їжі більше не прилипають до ваших зубів

1. "Іонні щітки статистично значимо зменшують зубний наліт і гінгівіт."

2. "Було зроблено висновок, що як активні, так і неактивні іонні зубні щітки значно знижують Індекс зубного нальоту і Індекс кровоточивості ясен, а активні іонні зубні щітки більш ефективні в порівнянні з неактивними іонними зубними щітками."

3. "Статистично значущі поліпшення показників ясенного індексу леї спостерігалися від вихідного рівня до 6 місяців між контрольною і контрольною групами і всередині контрольної групи. Показники індексу бляшок Куіглі-Хейна також показали значне поліпшення від початкового рівня до 6 місяців між контрольною і контрольною групами і всередині контрольної групи."

4. "Наші результати підтверджують результати інших попередніх досліджень Maki et al і Van Swol et al, які повідомили про значне зниження ясенного індексу при використанні іонної зубної щітки."

5. "Олов'яний фторид з іонізуючою щіткою забезпечував значно більше полегшення [дентинної гіперчутливості], ніж тільки олов'яний фторид."

6. "Зубна щітка Soladey 2 показала значно більше зменшення зубного нальоту на щічних поверхнях всіх зубів, ніж контрольна щітка."

7. "Як в активних, так і в неактивних групах іонних зубних щіток спостерігалося дуже значне зниження показників індексу нальоту і кровоточивості від вихідного рівня до кінця періоду дослідження, аналогічного попереднім дослідженням. Між двома групами-активною і неактивною - спостерігалися досить значущі відмінності за середніми балами бляшок (активна група - 82%, неактивна група - 20%) (р<0,01) і індексу кровоточивості (активна група - 97%, неактивна група - 33%) (Р<0,001). Наведені вище результати показують, що активні щітки найбільш ефективні у видаленні зубного нальоту, ніж неактивні щітки і поліпшенні стану ясен. Різниця в оцінці зубного нальоту до і після чищення зубів між групами була досить значущою (р < 0,001)."

8. "Була досліджена ефективність іонної зубної щітки для видалення зубного нальоту. Було виявлено, що він значно ефективніший, ніж контрольна іонна зубна щітка. Видалення зубного нальоту може бути посилено за допомогою іонної зубної щітки."

Іонні зубні щітки є високоефективними, і, як я вже говорилось вище, кожен стоматологічний кабінет повинен рекомендувати їх, грунтуючись лише на об'єктивних доказах. Мої зіркові пацієнти - це пацієнти, які використовують іонну зубну щітку, руки вниз. Хоча використання інших методів, таких як Waterpik, є чудовим для ясен, жоден інший стоматологічний прилад не має можливості насправді відштовхувати зубний наліт, як іонна зубна щітка.

Примітка. Щоб отримати додаткову інформацію, перегляньте клінічні дослідження внизу сторінки.


Як користуватися іонною зубною щіткою?

Зазвичай іонні зубні щітки використовуються без зубної пасти.

Я не користуюся зубною пастою разом зі своєю і не бачу в цьому необхідності.

Якщо ви хочете, спочатку почистіть зуби зубною пастою і звичайною щіткою, потім змастіть водою і слідуйте за іонною зубною щіткою.

Як стоматолог-гігієніст, я повинна нагадати вам, що сенс чищення зубів полягає у видаленні бактерій зубного нальоту із зубів та ротової порожнини.

Саме побічні продукти нальоту викликають порожнини, захворювання ясен та інші проблеми з ротовою порожниною.

Іонні зубні щітки дуже ефективно видаляють наліт без використання зубної пасти, крім нейтралізації кислоти в роті.

Насправді зубна паста може змінити іонні взаємодії кисті, тому я рекомендую використовувати іонну зубну щітку без неї.

 • Перевірте батарею на вашій іонній щітці, щоб переконатися, що вона все ще працює.
 • Змочіть щетину* теплою* водою (ніколи не холодною).
 • Змочіть пальці водою.
 • Покладіть мокрі пальці на титанову пластину, що охоплює рукоятку.
 • Чистіть методично невеликими колами, покриваючи кожну поверхню зуба.
 • Не забудьте помасажувати лінію ясен під час чищення.
 • Я зазвичай ходжу навколо пару разів, щоб переконатися, що все повністю заряджено *ka-pow!*
 • Насолоджуйтесь своїм щойно очищеним почуттям протягом декількох годин
Kate Parker
Перевірте акумулятор на іонній зубній щітці, щоб переконатися, що вона все ще працює належним чином

Іонні типи зубних щіток та бренди

Існує два основних типи іонної зубної щітки, але обидві вони працюють на одних і тих же основних принципах (змінюючи полярність у роті). Подивіться нижче, щоб побачити, який з них, на вашу думку, найкраще підійде для вас. Мої особисті переваги - іонна зубна щітка доктора Тунга. Вони виготовляють продукцію високої якості, за розумною ціною. Крім того, у них є найкраща щетина, яку я знайшла на сьогоднішній день (я їх люблю!) Я купую багато інших їх продуктів і ніколи з ними не виникало жодних проблем.

Примітка: Усі марки іонної зубної щітки дозволяють замінити головки щіток. Більшість прийде як мінімум з однією додатковою зубною щіткою, але коли я купила свою доктор Тунг, вона отримала три. Подивіться навколо хороших пакетних пропозицій перед покупкою.

 • Живлення від сонячної енергії - вони працюють довше завдяки своїй здатності використовувати світло для підзарядки. Однак у більшості немає титанової пластини, що оточує ручку. Титанова пластина відповідає за збільшення потужності іонного перенесення. Ці моделі зазвичай мають ручки у формі олівця.
  Бренди - Soladey-3 (20-150 доларів США).
 • Акумулятор - вони не заряджаються світлом, і тому їх потрібно буде замінювати кожні кілька років. Однак деякі є акумуляторними. Перевага полягає в тому, що вони, як правило, мають титанову пластину, що оточує ручку. Ця пластина збільшує провідність акумулятора, що дозволяє більше обмінюватися іонами під час використання. Це збільшує здатність кисті видаляти наліт. Ці моделі, як правило, мають ручки прямокутної форми (як на фото).
  Бренди - доктор Тунг та HyG (69 дол. США)
Kate Parker

Останні дослідження іонної зубної щітки

hyG Ionic ToothBrush - Іонізуюча безпечна зубна щітка!

Ефективно знищує бактерії, видаляє зубний наліт, знижує чутливість зубів, зменшує кровоточивість ясен, не вимагає зубної пасти.