Віруси родини Coronaviridae мають одноланцюгову РНК 26-36 кбіт з позитивною поляризацією ssRNA (+). Вони є розвиненими, обволіканими вірусами. Вірус 2019-nCoV - сьомий відомий вид у цьому сімействі вірусів, який викликає хвороби людини.

Вірус 2019-нCoV має сферичну форму, 60-140 нм в діаметрі. оточений чіткими шипами завдовжки 9-12 нм. надаючи йому коронного вигляду. Вірус 2019-nCoV тісно пов'язаний (з 88% ідентичністю) до двох вірусів, що походять від кажанів, асоційованих з коронавірусами, що нагадують гострий респіраторний дистрес (SARS), bat-SL-CoVZC45 та bat-SL-CoVZXC21, з тими, які були зібрані у 2018 році у Жушані , на сході Китаю, але більш генетично віддалений від SARS-CoV (близько 79%) та MERS-CoV (близько 50%).

Величезна загроза епідемії змушує знайти прості, легкі у застосуванні відносно дешеві методи боротьби з вірусом, особливо в повітрі, що є основним шляхом його передачі. Однак проводити дослідження такого небезпечного вірусного штаму досить ризиковано. З цієї причини доцільно знайти сурогат, який буде безпечним для людини, і в той же час буде характеризуватися більш високою стійкістю до антимікробної діяльності, ніж 2019-nCoV. Застосування бактеріофага MS2 представляється ідеальним рішенням. Це вірус, який зазвичай рекомендують для оцінки ефективності хімічних та фізичних методів очищення стічних вод, води, органічних відходів та очищення повітря. У літературі пропонується як сурогат інфекційних РНК-вірусів людини.

Бактеріофаг MS2 - це вірус з 20 стінками. Точно так же, Як і у випадку з 2019-нCoV, його генетичним матеріалом є одноланцюгова РНК з позитивною поляризацією. На відміну від 2019-nCoV - це нерозвинений вірус, він не має оболонки і має менший геном (геном MS2 - один з найменших відомих на сьогоднішній день, він містить 3569 нуклеотидів і кодує 4 білки: дозрівання білка, білок лізису, білок оболонки та білок реплікації). Ці особливості вказують на те, що він повинен бути більш стійким до антимікробних ефектів, ніж 2019-нCoV.

Безпека бактеріофага MS2 демонструється тим, що він використовується для зараження кишковою паличкою та іншими Enterobacterales. MS2 демонструє високий ступінь гомології з f2, Qβ, R17 та GA бактеріофагами. Його властивості особливо використовуються в дослідженнях передачі ліків та візуалізації ракових клітин.

Компанія ActivTek (Vollara) має результати випробувань, проведених в лабораторії, акредитованій FDA (American Food and Drug Administration), яка показала, що використання технології ActivePure (радіальної каталітичної іонізації, RCI) лише від декількох до 30 хвилин викликає зменшення кількості інфекційних частинок бактеріофага MS2 у повітрі на понад 99 9%.

Враховуючи епідеміологічну безпеку українців, розумно застосовувати інноваційні технології, щоб запобігти поширенню потенціалу Coronavirus 2019-nCoV.

Дослідження FDA (EN)