Перша група забруднення повітря приміщеннь

Перша група включає в себе забруднення продуктами життєдіяльності самої людини – це повітря, що видихається нею, піт, сеча, різні гази вироблені кишечником, фекалії – це так звані первинні антропотоксини. Потім з первинних антропотоксинов, шляхом біохімічного та мікробного розкладання і різних перетворень, утворюються антропотоксини вторинні, які концентруються в основному на білизні, одязі, предметах побуту і мають більш сильні запахи, а тому більш неприємні для оточуючих. Для прикладу досить згадати, який неприємний запах стоїть в приміщенні, де досить довго перебуває лежачий хворий або як пахне нічліжка для бездомних в підвалі – це і є вторинні антропотоксини.

Неприємний запах людини

Друга група забруднення повітря приміщеннь

Друга група забруднювачів складається з продуктів напіврозпаду хімічних елементів які входять до складу: меблів (фенол і формальдегід це канцерогени є продуктом розпаду фенол-формальдегідної смоли використовується при виготовленні), оздоблення та будівництва будівель (аміак, бензопірен), натяжних стель, лінолеуму, пластику котрий застосовується для декору, вінілових шпалер – немає в нашому побуті речей, які б не виділяли ті чи інші небезпечні для здоров'я токсини.

Токсичні меблі і будівельні матеріали

Третя група забруднення повітря приміщеннь

Третя група – це забруднення у вигляді небезпечних газів які виділяються будівельними конструкціями і грунтом (торон і радон) які разом з продуктами їх розпаду накопичуються в приміщеннях перших і цокольних поверхів, а так само в підвалах.

Радон в приміщенні

Четверта група забруднення повітря приміщеннь

Четверта група складається з: забруднень повітря, які надходять в закриті приміщення ззовні і вироблених промисловістю і виробництвом у вигляді викидів в атмосферу, вихлопні гази автомобілів. Так само сюди включені домашнє прибирання із застосуванням побутової хімії, хобі у вигляді виготовлення виробів із застосуванням клеїв і фарб, застосування одеколонів, освіжувачів повітря, тютюнопаління. Окремо хочеться сказати при такому забрудненні як продукти неповного згорання побутового газу яке додає не мало проблем імунітету.

Атмосферне повітря в будинку

П'ята група забруднення повітря приміщеннь

П'ята група – це, як не дивно електропобутові прилади: телевізори, екрани моніторів, холодильники та пральні машини, мікрохвильові печі і стаціонарні телефони. Всі ці і багато інші прилади в достатку присутні в будь-якому будинку знищують корисні організму негативно заряджені легкі аероіони повітря (вітаміни повітря), що приводить до такого захворювання як аероіонне голодування. Ще на початку ХХ століття, Російський вчений Чижевський А. Л. довів негативний вплив фільтрованого (мертвого) повітря на організм піддослідних тварин, а потім і людини. СанПін регламентує аероіонний склад повітря закритих приміщень і є обов'язковим для юридичних осіб всіх форм власності, індивідуальних підприємців і громадян.

Шкода побутової техніки. Аероіонне голодування

Шоста група забруднення повітря приміщеннь

Шоста група – це домашні улюбленці у вигляді кішок, собак, папуг, а так само всілякі паразити (гризуни, таргани, білизняні кліщі і їхні екскременти) та хімічні засоби боротьби з ними.

Забруднення повітря тваринами

Сьома група забруднення повітря приміщеннь

Сьома група – це дрібнодисперсна пил яка сама по собі вже є небезпечним для живого організму, тому що вона настільки мала (розмір від 0,001 мікрон) і не затримується ні фільтровими повітреочисниками, ні природними фільтрами організму (слизової і носоглоткою) і безпосередньо бере участь у газообміні в легенях, але і є переносником небезпечних вірусних захворювань. Важливо знати, що цей пил не можливо вивітрити з приміщень, він настільки легкий, що літає в повітрі до трьох тижнів і всі хто їм дихає, піддає себе великій небезпеці розвитку алергії і астми. Склад пилу різний, але в основному – це лусочки епітелію людини, лупа тварин, екскременти кліща сапрофіти, частинки паперового пилу, пилок, частинки ворсу одягу і т. д.

Дрібнодисперсна пил