Забруднення повіря небезпечно для вашого серця і може завдати шкоди, якщо у вас астма або хронічне обструктивне захворювання легень (ХО3Л).

"ХО3Л означає два процеси, які майже завжди зустрічаються разом: хронічний бронхіт, який є запаленням дихальних шляхів, і емфізема, яка є руйнувником тонкої субстанції легенів», - говорить Норман Едельман, доктор медичних наук, головний лікар Американської Асоціації Легких.

Але повітря всередині вашого будинку теж має значення. Проведіть ці прості кроки, щоб не допустити роздратування від дихальних шляхів, які можуть допомогти зупинити неприємності, перш ніж приступити до будівництва або устаткувая будинку.

Уникайте дров'яних камінів

Дров'яні каміни - чарівні і романтичні. Мало хто розуміє, що вони створюють летючі тверді частинки, які можуть потрапити у ваші легені і утруднити дихання.

"Дров'яні каміни викидають сажу і вуглець", - каже Лен Хоровіц, доктор медичних наук, легеневий фахівець в лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку. "Тут немає нічого, це добре для пацієнта. Там немає інгаляції, що гірше, ніж дим."

Дров'яні каміни

Тримайтеся подалі від курців

Куріння викликає близько 85% випадків ХОЗЛ в Сполучених Штатах, каже д-р Едельман. Але незалежно від того, курили ви чи ні, перед тим, як вам поставили діагноз, вам потрібно триматися подалі від уживаного (або початкового) диму.

"Куріння і пасивне куріння абсолютно необхідно уникати", - говорить доктор Хоровіц.

Не секрет, що кинути цю звичку дійсно дуже складно. Але якщо у вас ХОЗЛ і дим, ставки вище, ніж будь-коли раніше. Киньте, і ви уникнете подальшої шкоди своєму організму; Ні, і хвороба буде прогресувати швидше.

Куріння

Не залишайте пилових кліщів

Пилові кліщі, як і люди, люблять зариватися в матраци і в постільну білизну. «Пилові кліщі є спусковим гачком для астматиків і людей з ХОЗЛ і повинні бути зведені до мінімуму», - говорить доктор Хоровіц.

Він рекомендує використовувати матраци та наволочки, які стійкі до разможення цих дрібних комах. І візьміть подушки з піногуми, а не пухові або з пір'я.

Д-р Едельман каже, що прання постільної білизни в гарячій воді (вище 60°С) не рідше одного разу в тиждень, це також буде утримувати пилові кліщі.

Також, за можливості, використовуйте озонатори або прилади, які виробляють молекули перекесі водню не рідше разу на тиждень, це найбільш ефективний метод боротьби з пиловими кліщами.

Пилові кліщі

Припиніть користуватися хімічними речовинами

Це трохи загадка. Вам потрібно очистити плями і пил, але сильно пахнучі чистячі засоби можуть бути легкими подразниками.

Навіть заходити в недавно прибраний будинок може бути проблемою, а носити маску це не допомагає. Це означає використання оцту, соди або звичайного господарського мила і води, в основному "ці речі, які не мають хімічного аромату", - говорить доктор Хоровіц.

Вам також слід уникати лаків для зачісок, педікюру і манікюру, парфумерії, клею, фарб і ароматичних освіжувачів повітря. "Якщо ви хочете освіжити своє повітря, очистіть його очищувачами повітря, а не замаскуйте інший запах", - говорить він.

прибирання квартири

Контроль за домашніми тваринами

Шерсть і лупа домашніх тварин створюють менше проблем для ХОЗЛ, ніж для астми, тому що частинки лупи зазвичай дуже великі, щоб проникати глибоко в дихальні шляхи, говорить д-р Едельман.

Проте, у багатьох людей з ХОЗЛ також є алергія, яка може посилити проблеми з диханням. Собаки, кішки і навіть птахи можуть бути проблемою.

Якщо у вас вже є домашня тварина, або ви виявите, що тварина необхідно для вашого психічного здоров'я, переконайтеся, що ви миєте руки після ласки і не залишаєте свого вихованця в спальні.

Шерсть і лупа домашніх тварин

Слідкуйте за фільтровими очисниками повітря

Повітряні фільтри можуть різко переробляти велику пил на дрібні зважені частинки, які дратують легкі. "Завжди краще часто чистити систему, в якій є фільтр", - говорить д-р Едельман. "Ви хочете фільтрувати повітря, скільки зможете, а й генерувати фільтром більш дрібні частинки, які негативно впливає на ваше здоров'я".

Часто замінювати фільтри не дуже допомагають підтримувати чистоту повітря. Знайдіть більш відповідну альтернативу.

Д-р Хоровіц каже, що для літніх днів центральне кондиціонування - це добре, але стежте за чистотою фільтрів кондиціонерів, це суміш може призвести більш безпечне середовище.

Повітряні фільтри

Закривайте свої вікна

Поганий озон і інші форми забруднення повітря, а також зовнішні алергени і пил можуть вплинути на ваші легені. Це може бути особливо неприємно, якщо це сезон алергії, якщо вітер дме в ваші вікна, або якщо ви живете в мегаполісі, схильному до накопичення пилу.

У дні з високим рівнем забруднення повітря вікна повинні закриватися. Ви можете перевірити якість повітря на своїй територій в AirVisual.

Однак, під час прибирання приміщення, ви можете відкрити вікно, щоб очистити повітря від чистячих хімікатів, повідомляє Американська Асоціація Дегких.

Провітрювання

Боротьба з цвіллю і вологою

Хороші системи вентиляції та очищувачі повітря як в спальні, так і у ванній кімнаті можуть не дати розмноженню цвілевих грибків і появи роси, це ще одні потенційні забруднювачі легких людини.

І тому, щоб не дати появи спор цвілі, ви повинні тримати рівень вологості у вашому будинку непривабливо низьким, приблизно на 40%, говорить д-р Едельман.

Для цього розгляньте використання осушувача і не використовуйте зволожувач або випарник.

Пліснява і волога

Перевірте свою газову духовку і піч

Газові плити, як і каміни і печі на дровах можуть створювати проблеми, якщо вони не будуть повністю закриті і забезпечені хорошою вентиляційною системою, додає д-р Едельман.

Ваш будинок все ще може залишатися теплим і затишним всю зиму, просто зробіть це зі старомодними радіаторами або центральним опаленням.

Навіть газові плити можуть бути проблемою для людей з проблемами легенів. Однак, якщо у вас є автоматичний запальник, він скорочує кількість газу, яке може вислизнути, говорить він.

газова духовка

Робіть вправи, але не перестарайтеся

Вправи - це добре, якщо у вас ХОЗЛ. Однак, якщо ваш стан важкий, занадто сильна напруга може викликати труднощі з диханням.

"Ви хочете займатися фізичними вправами, але ви не хочете піддавати себе перенесенню важкого кошика для білизни на кілька сходових прольотів", - говорить доктор Хоровіц. "Це буде проблемою".

корзина для прання

Створити природне середовище приміщень з нами дуже просто!

Ми вирішимо всі питання екологічної безпеки вашого приміщення. Годі чекати! Зателефонуйте нам +38 (099) 713-29-79.

Також, ви можете замовити зворотний зв'язок натиснувши на кнопку нижче: